مکان های دیدنی کیش - 5.0 از 5 بر اساس 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مکان های دیدنی کیش

مکان های تاریخی کیش

حریره، پایاب و کاریز از جاذبه های تاریخی است.حریره یک شهر ویرانه است که مربوط به دوران قیاصره که نام آن برگرفته از نام بانوی که ملکه آن شهر بوده است.بخشی از کاخ که مربوط به بانو حریره بود بازسازی شده است.مهمترین ابنیه کشف شده در این مجموعه عمارت اعیانی، حمام، آب انبار، قنات و بقایا مسجد جامع حریره می باشند.

abanbar.jpg

harireh2.jpg

مکان های گردشگری کیش

جزیره کیش به دلیل ماهیت گردشگری خود طی سال های اخیر مورد توجه گردشگران تور کیش قرار گرفته است.علاوه بر آثار تاریخی، پارک های ساحلی و تفریحی پارک آبی اوشن، پارک هنر، پارک ساحل مرجانی، ساحل ماسه ای – مرجانی، باغ وحش، آکواریوم، باغ پرندگان کیش، دلفیناریوم، شهر زیرزمینی کاریز، کلبه هور، کشتی های تفریحی، کشتی یونانی ( در سال 1345نزدیک روستای باغو به گل نشست) از جاذبه های دیگر تور کیش می باشد.امکانات سوارکاری، پیست دوچرخه سواری، کارتینگ، جت اسکی، پاراسل و ...از دیگر امکانات کیش است که در اختیار گردشگران تور کیش قرار می دهد.

جزیره کیش به عنوان 4مین مقصد گردشگری در جنوب غرب آسیا از سوی سازمان گردشگری اعلام شده است. وجود مکان های گردشگری تفریحی و فضاهای زیبا جزیره کیش بوده و چشم‌انداز بسیار زیبای دریای هرمز علت این امراست.

BAGHPARANDEGAN1.jpg

kariz10.jpg

bostan_ahovan1.jpg