غواصی کیش - 5.0 از 5 بر اساس 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

غواصی کیش

 

 gavasi-kish3.jpg

این جزیره بیضی شکل با مساحت 90 کیلومتر مربع و با طول 15  و عرض 7 کیلومتر ، در جنوب غربی بندر عباس و در میان آب های نیلگون خلیج فارس وقرار گرفته است. فاصله دریایی این جزیره تا بندر لنگه پنجاه مایل دریایی است . جزیره کیش از نظر محیط زیست طبیعی ، یکی از بکرترین مناطق خلیج فارس بوده و به جرأت می توان گفت که ریف های مرجانی شرق جزیره کیش از غنی ترین و زیباترین مناطق و مساعدترین سایت های غواصی در  کشورمان را در برگرفته است.

پوشش مرجانی این جزیره در سواحل شرقی آن واقع گردیده که هر ساله مورد بازدید گردشگران تور کیش قرار می گیرد. غواصی در جزیره کیش در تمامی طول سال امکان پذیر بوده و سایت های کم عمق این جزیر  برای غواصی تمامی افراد حتی اشخاص مبتدی بسیار مناسب است. همچنین وجود مراکز آموزشی و تفریحی غواصی در کیش این جزیره را تبدیل به قطب غواصی کشور نموده است.در زیر به معرفی سایت‌های مرجانی و مناسب غواصی در کیش اشاره کردیم.

بیگ كورال و ژوراسیك پارك کیش

gavasi-kish.jpg

از سایت‌های زیبای کناره کیش به سایت‌های بیگ کورال و ژوراسیك پارك اشاره کرد.این سایت در شرق جزیره کیش قرار گرفته است که عمق آن از 6 تا 8 متر و هنگام جزر کمتر از پنج متر می باشد.

از انواع ماهی ها می توان به : جراح، دختر ناخدا، هامور، جاش، ساردین، باراکودا، تن، اژدر ماهی، موری ایل، استون فیش، اسکورپیون، دلقک و ریف شارک و همچنین سفره ماهیان اشاره کرد. انواع لابستر و لاک پشتهای پوزه عقابی و پشت سبز ، همچنین مرجان های طبقاتی و مغزی و نیز بعضی اوقات انواعی از سافت کورال در این سایت غواصی دیده می شوند.

ساترن كرك کیش

gavasi-kish2.jpg

از مکانهای گردشگری کیش به سایت ساترن كرك با شكاف جنوبی می باشد و به دلیل دور بودن کمتر کسی از این سایت بازدید می کنند.آبزیان موجود در این سایت شامل باراكودا، بلك تیپ و خفاش ماهیان می شوند.

کلبه هور کیش

این سایت که در  غرب کناره کیش قرار دارد و مکانی برای هنگام وزش بادهای شرقی که غواصی در سواحل شرقی جزیره کیش را نامساعد می نماید می باشد.از طریق ساحل کوچک جنوبی آن و پرتگاه در غرب صخره امکان پذیر می باشد.آبزیان اینسایت عبارتند از هامور ، سرخو ، سنگسر ، انواع صدفها و لاکپشتها را نام برد.

کشتی یونانی کیش

این مکان که کمتر از سایتهای دیگر مورد توجه قرار گرفته است نیز از نقاط مساعد غواصی در جزیره کیش به هنگام وزش بادهای شرقی و نامساعد بودن سواحل شرق جزیره کیش می باشد.عمق آن 4 یا 5 متری آب است. ورود به سایت از طریق پله های تعبیه شده در پارک ساحلی مقابل کشتی قرار گرفته به آسانی با شنای بر سطح در عرض چند دقیقه می توان به زنجیر لنگر رسید.

سایت سمبارون کیش

gavasi-kish1.jpg

این سایت زیبا و نهفته که در غرب کناره کیش و بین جزیره کیش و هندورابی قرار گرفته است نیز از زیبا ترین ریفهای مرجانی اطراف کیش می باشد که در صورت مساعد بودن اوضاع جوی و دسترسی به این نقطه، شما می توانید از زیبا ترین لحظات غواصی خویش در خلیج فارس لذت ببرید. دسترسی به سایت سمبارون از طریق اجاره روزانه قایق از بندرگاه کیش و همچنین به هنگام بازگشت از هندورابی امکان پذیر است. فاصله سمبارون تا کیش ۱۰ و تا هندورابی ۷ کیلومتر می باشد.