امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، این جزیره را نیازمند برتری رقابتی در مقایسه با کشورهای همسایه برای جذب گردشگران تور کیش خواند وی وانگهی ایجاد در آمدهای استوار را از اولویت‌های برنامه کاری خود برشمرد.به گزارش روابط عمومی و امور بین‌ الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمد ابراهیم انصاری لاری در نشستی با نمایندگان مجلس سرمایه‌گذاران و شغل آفرینان کیش به بررسی علل رکود اقتصادی و توریسم جزیره پرداخت و گفت اقتصاد کیش مستقل از فروش زمین ها باشد.در این نشست، مدیرعامل سازمان آزادگاه کیش با اشاره به تشکیل کارگروهی برای معرفی مشکلات و گذرگاه کارها گفت: در خصوص کاهش هزینه‌ها و سررسید برای صدور مجوزهای گوناگون نیز این کارگروه با بررسی موانع به تسریع و تسهیل امور کمک می‌کند.

انصاری لاری برپایی درآمدهای برپا برای کیش را یکتا از مهمترین اولویت‌های برنامه کاری خویش برشمرد و افزود: اقتصاد کیش باید مستقل از فروش زمین ها این ناحیه باشد به همین هدف دو طرح درآمدزا در جهت استحکام اقتصادی ناحیه دلخواه داریم که بعد از رسیدگی های اولیه در خصوص اجرای این طرح ها تصمیم‌گیری می‌شود.

جزیره کیش

خلاقیت، شرط لازم برای سرمایه‌گذاری در کیش

وی تاکید کرد: سرمایه‌گذاری‌ ها در کیش باید هدایت شده باشند. در حال حاضر جزیره گنجایش سرمایه‌گذاری در دامنه مسکن را ندارد در نوع صنعت نیز صرفا باید در گستره صنایع های‌ تک، فرهنگ بنیاد و نانو تلاش کرد. مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش شرط لازم برای سرمایه‌گذاری در کیش را خلاقیت و ایجاد جاذبه‌های امروزین برشمرد و گفت: جزیره کیش احتیاج به رویدادها نو در توریسم دارد. امروز در تمامی شهرهای کشور انواع هتل‌ها، بازارها و مراکز تفریحی وجود دارند و این امکانات برتری رقابتی برای کیش نیست. برای اینکه توریست به کیش جذب شود، باید تفریحات جذاب و نو آورانه داشته باشیم تا گردشگران تور کیش در سنجش با کشورهای اطراف، انگیزه‌ای برای سفر به کیش داشته باشند.

ضرورت ارتقای خدمات و کیفیت کالاها

وی تصریح کرد: در دانشمند امروز گردشگران فقط به خاطر ارزانی، مقصد خود را برگزیدن نمی‌کنند، بلکه مزیت‌های دیگری نیز مورد توجه است. درباره جزیره کیش نیز تنها با کاهش خرج های سفر نمی‌توان توریست جذب کرد بلکه دربایستن است ضمن ارتقای خدمات دهی و کیفیت کالاها، امکاناتی در کیش ایجاد شود که برای گردشگران جذاب باشد.

انصاری لاری رونق دوباره کیش را نیازمند یک همت جمعی دانست و افزود: همه کشورهایی که امروز در عرصه توریسم حرفی برای گفتن دارند یک بار خرج رشد خود را پرداخت کرده اند. وی روشنگری داد: در جزیره کیش هم دربایستن است همه دست به دست هم دهند و با تفریق هزینه‌ها و قیمت‌ها از یک سو و افزایش کیفیت خدمات و کالاها از جانب دیگر گردشگران کیش را جذب کنند. در این صورت احتمالاً در ماه‌های نخست سود زیادی نداشته باشد اما پیوسته این روند در بلند مدت رونق دایمی و سود آوری برای جزیره کیش به ارمغان می آید.

وی از انجمن سرمایه گذاران و کار آفرینان کیش خواست برای ایجاد یک دگرگونی در جزیره کیش همه صنوف را به اتفاق کنند لغایت با کاهش هزینه ها، ارتقای کیفیت خدمات و کالاها و افزایش جاذبه‌های توریسم رونق را به کیش بازگردانند. گفتنی است در این نشست نمایندگان انجمن سرمایه گذاران وکار آفرینان کیش درباره همراهی و مشارکت با مدیرعامل سازمان آزادگاه کیش در جهت حل مسائل و دشواری ها کیش اعلام آمادگی کردند.