امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تردد 203 هزار و 326 مسافر از مسیر دریایی کیش

به گزارش روابط عمومی و امور بین المللی سازمان آزادگاه کیش، در سه ماه ابتدا امسال، از بندرکیش 36 هزار و 807 بدن کالا از دسته کالای تجاری، ابزارها حفاری، مصالح ساختمانی، مواد غذایی، مواد سوختی و کالای متفرقه به بنادر داخلی و خارجی ارسال شده است که از این میزان 35 هزار و 580 تن کالا به بنادر درونی و یک هزار و 227 بدن کالا به بنادر خارجی صادر شده است.

در همین مدت 270 هزار و 101 بدن هم کالای تجاری، حفاری و متفرقه از بنادر درونی و 13 هزار و 440 بدن کالای تجاری و حفاری از بنادر خارجی از بندر کیش به جزیره کیش وارد شده است.در این مدت کالاهای وارداتی به کیش به وسیله 7 هزار و 153 کامیون و کامیونت و کالاهای صادراتی از کیش به وسیله 7 هزار کامیون و کامیونت جابجا شده اند.

همچنین از سه بندر چارک، آفتاب و لنگه در درازا سه ماه پیش درآمد امسال تعداد 90 هزار و 870 رهسپار از طریق سفر دریایی به کیش ورود و تعداد 112 هزار و 456 نفر از بندر کیش خروج کردند. در همین مدت نیز در مجموع 15 هزار و 432 خودروی سواری به جزیره کیش ورود و 19 هزار و 158 خودرو از بندر کیش خروج کرده اند.

تور کیش

در این مدت روی همرفته شمار 6 هزار و 553 شناور از بنادر داخلی به کیش سفر داشتند و 304 شناور از بندر کیش به دیگر بنادر بیگانه سفر کردند.همچنین 84 هزار و 661 رهسپار با 642 سفر در سه ماه ابتدا سال، گشت و سفر تفریحی از بندر کیش را تجربه کردند.شایان بیان است، بالارفتن زیر ساخت های بندرگاهی در جزیره کیش از دسته اقداماتی است که در دولت راهکار و امید به عنوان یکی از عوامل موثر در گسترش اقتصادی جزیره مد نظر بوده است. الی چند سنه ماضی با وجود ساخت بارانداز دوازده هزار تنی، بدليل عمق چهار متري حوضچه امكان پهلو گيري کشتی های بزرگ در بندر كيش ميسر نبود كه اين فرمایش روند صادرات و واردات و فعاليت هاي گسترده بازرگاني را با مشكل روبرو مي ساخت. در چهار سنه گذشته با استفاده از بزرگترین لایروب مملکت حوضچه بندرگاه كيش لايروبي شده و عمق این منطقه به منهای ده متر رسید تا شناورهای پانزده هزار بدن نيز بتوانند در بندر کیش پهلو بگيرند.ساخت بارانداز 35 هزارتنی نیز اقدامی سایر درجهت سهم گیری بیشتر از ظرفیت های بندری کیش است.