آب و هوا کیش - 5.0 از 5 بر اساس 1 رای

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

آب و هوا کیش

آب و هوا کیش استوایی نیمه بسیار خشک در نظر گرفته شده است. در طول 8 سال میزان بارش سالانه متوسط ​​در کیش تا 145 میلی متر (5.7 اینچ) (54٪ در فصل زمستان، 28 درصد پاییز و 14٪ در تابستان) و سالانه دما 26.6 درجه سانتی گراد بوده است. رطوبت جوی نسبی در کیش مانند یک جزیره در فصول سرد است.حدود 60 درصد بیشتر از سال هوا دارای رطوبت است. در ماه های اکتبر تا آوریل، آب و هوا کیش خفیف است، اعم از 18 درجه سانتی گراد به 25 درجه سانتی گراد داده های آماری در آشیو منطقه آزاد کیش نشان می دهد که دمای این جزیره از بسیار گرم  همراه با رطوبت نسبتا بالا اغلب با باران های سنگین از مدت های کوتاهی در فصول خاص آمیخته متفاوت است. 

به استثنای برخی از مناطق ساحلی جنوب شرقی و چند جزیره دیگر در خلیج فارس، جزیره کیش دارای طولانی ترین ساعات آفتابی در منطقه است که تقریبا 3100 ساعت در سال است. بر اساس طبقه بندی اقلیمی و شرایط آب و هوایی به طور کلی و تقرب به مدار رأس السرطان و قرار گرفتن در معرض سیستم فشار گرمسیری بالا و در میان آب گرم و کم عمق است و این جزیره بیشتر سال گرایش به گرم و مرطوب دارد.

جهت  وزش بادهای روی جزیره تقریباً مشخص و شناخته شده است. بادهای غالب و چیره جزیره ی کیش بیشتر بادهای غربی و جنوب غربی اند. جهت بادها معمولاً با تغییرارتفاع آفتاب و به عبارت دیگر با تعویض فصل تغییر می کند. در ایام گرم که مدت آن طولانی است، جهت بادهای جزیره جنوبی و گاهی جنوب غربی است اما در ایام پائیز و زمستان جهت بادها شمال غربی و غربی است. در خلال این ورزش ها هر از گاه بادهای شمالی و شرقی و سایر جهات فرعی دیگر نیز می وزند. از بادهای محلی منطقه ای می باید از باد شمال، یا باد نأشی، باد نشتی، باد شرجی، باد شرقی و باد سهلی که در اصطلاح محلی به آن باد ساحلی می گویند نام برد.